Esteticium, dinamik bir estetik, plastik cerrahi ve sağlık yaşam merkezidir. Estetik Merkezi ve diğer tüm hizmetlerde hasta memnuniyeti ile hizmet vermekteyiz.

7 Nokta Formülü ile Kusursuz Selfiler

7 nokta formülü nedir, yüz profilimizi nasıl etkiliyor? Gelin hep beraber inceleyelim.

Sosyal medyada en kusursuz fotoğraflarımızı paylaşmak için her gün yeni filtreler ,yeni ışıklar, ve yeni çekim açıları arıyoruz. Özellikle belirlediğimiz açıyı kaybetmeden fotoğraflarımızı çekmek için elimizdeki telefonu olabildiğince yukarı kaldırıp çekmeye çalışıyoruz. Tüm bu yöntemlerin ise tek bir amacı var. Daha iyi göründüğümüz kusursuz instagram selfieleri çekebilmek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dünyada ilk kez Brezilyalı ünlü Plastik Cerrah Dr.Mauricio de Maio tarafından geliştirilen 7 Nokta Formülü (MD Kod) yönetimiyle yüz şekli 7 gün 24 saat geliştirilebiliyor ve yalnızca sosyal medyada değil gerçek hayatta da kusursuz görünmenizi sağlıyor. Instagram fotoğrafları çekmek içinde farklı açı, ışık ve çekim açıları aramanıza gerek kalmıyor.

Türkiye’de 7 Nokta Formülü (MD Kod) uygulamalarıyla dikkat çeken Özel Esteticium Tıp Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Kiarash Ashrafi 7 nokta formülünün şifreli kodlarını ‘ Ck1, ck4, jw1, c1,c2,jw4, jw5’ olarak açıkladı. Bu şifreli kodlar ile elmacık kemikleri ve çene çizgileri belirleniyor. 7 Nokta yöntemi dolgu uygulamalarını ameliyatlara alternatif olarak kullanarak aynı etkiyi yaratan bir devrim olarak adlandırılıyor. Dr.Kiarash Ashrafi uyguladıkları yöntem ile ilgili olarak; 7 Nokta formülü ile gerçekleştirilen dolgu uygulamaları sayesinde ameliyatsız, ameliyat yapılmış etkisi sağlayabiliyoruz. Şifreli kodları kişinin yüzüne uygularken bu kodları yüze göre doğru analiz etmek ve koda göre dolguyu uygulamak da çok önemli. Bu kodların şifresini çözmek çok da kolay değil. Bizim uyguladığımız MD Kod yönetimiyle kişilerin yüzlerinde yaşadıkları etki anında kendisini gösteriyor ve büyük değişimi yalnızca birkaç ufak dokunuşla yaşıyorlar’ dedi.

Sosyal medya ve günlük yaşamda filtreleri hayatımızdan çıkaracak olan 7 Nokta Formülü kusursuz fotoğraf ve görüntünün formülünü veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×