Esteticium, dinamik bir estetik, plastik cerrahi ve sağlık yaşam merkezidir. Estetik Merkezi ve diğer tüm hizmetlerde hasta memnuniyeti ile hizmet vermekteyiz.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları

Ameliyatsız yüz germe uygulamalarında yüz bölgesinde çevresel faktörlerin ve yaşlanmanın etkisi ile ortaya çıkan değişimleri ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Bu tür istenmeyen durumların kalıcı ve uzun süreli çözümü olan ameliyatsız yüz germe cerrahi ana yöntem olmasının yanında tercih edilen yöntem ise uygulaması zaman almayan günlük yaşantıyı engellemeyen yöntemler olmaktadır. Yaş grupları cilt germe işleminde en uygun yöntemi kullanarak anlamlı bir düzeltme sağlanmasını tercih etmektedirler. Bu tercihleri imkânsız olmamakla beraber istenilen sonuçların alınmasında yeterli olmaktadır. Bu alanda uygulanan estetik amaçlı uygulamalar kendi içlerinde çeşitli göstermektedirler.

Ameliyatsız Yüz Germe Ve Dolgu Yöntemleri

Yüz bölgesinde belirli bölgelerde meydana gelen hacim kayıpları ve kırışıklıklar dolgu maddeleri ile tedavi edilmektedir. Bu yöntem ile uygulanan dolgu maddeleri deri dokusunu uyarmak sureti ile canlandırmaktadır. Bu yöntem ile canlandırılması gereken asıl bölgeler;

Elmacık kemiği şekillendirmesi yapılabilir
Göz çevresinde oluşan istenmeyen şekillenmeler yok edilebilir
Kaşlarda değişik şekillendirmeler yapılabilir
Yüz ovalliğini etkileyen şakaklarda oluşan çöküntüler onarılabilir
Göz altında oluşan çökmelerin oluşturduğu koyuluk onarılabilir
Dudak bölgesinde ortaya çıkan incelme belirtileri ve çizgiler düzeltilebilir
Çene bölgesinde oluşan değişimler yüz V sine uyum sağlaması için düzenleme yapılabilir

Çoğu zaman az bir dolgu maddesi ile yüz bölgesinde istenilenden fazla düzenlemeler yapılabilmektedir. Yüz üzerinde belirli noktalara uygulanan dolgu maddesi yardımı ile daha canlı yapıya sahip bir cilt elde edilirken yüzün görüntünüz de daha dinç bir hal almaktadır. Bu sayede doğal görünüm kazanan yüz daha canlı ifadeler yansıtmaktadır.

Geçmiş yıllarda kullanılan dolgu maddeleri ile bir veya iki yılda cilt eski halini, alırken günümüzde kullanılan dolgu maddeleri yardımı ile bu süre en az dört yıla çıkarılmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamasında Altın İğne

Altın iğne ile cilt gençleştirme uygulamasında iğneli radyo frekans yöntemi için kullanılan intracel cihazı olmaktadır. Cihaz ile yapılan uygulamada cilt üzerine radyo frekansları etkisi hissedilerek cilt çizgileri kırışıklıklar şekillenmeler ve genişleyen gözenekler yanında elastikiyetini kaybeden gevşek yapı kazanmış bölgeler birkaç seans sonunda istenilen gerginliğini kazandırılmaktadır. Uygulama aşamasında ortaya çıkan kızarıklıklar iki veya üç gün içinde kaybolarak günlük hayatı etkileme gibi bir sıkıntı ortaya çıkarmamaktadır. Bu sayede yüz bölgesinde, boyun bölgesinde ve dekolte bölgesinde bu tür istenmeyen şekillenmeler ortadan kaldırılmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Ve Odaklı Ultrason

Yüksek frekansa sahip odaklı ultrason cihazı ile deri üst tabakasında herhangi bir etki yaratmadan deri alt tabakasında yer alan kasların ve yağların üzerinde etki yaratarak elastikiyetini kaybetmiş deri ve kasların eski formunu kazandırma çalışması olmaktadır. Yapılan çalışmayla kasların ve dokunun sıkılaştırılması ile sarkmalar ve kırışıklık belirtileri yok edilmektedir. Odaklı ultrason tedavi yöntemi ile gıdı sarkması da giderilerek istenilen gerginlik elde edilmektedir. Botoks uygulaması ile birlikte kullanıldığında özellikle kaş estetiği bakımından istenilen sonuçların ortaya çıkmasında destekleyici olmaktadır. Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden olan odaklı ultrason estetik uygulaması ile elde edilen cilt düzelmeleri devam ettirebilmek için 12 veya 18 aylık periyotlarla uygulanarak istenilen sonuçlar elde edilebilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Ve Altın Ütü

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden olan altın ütü uygulamasında monopolar radyofrekans yöntemlerinden birisi olan anti-agein son zamanların popüler uygulamalarından olmaktadır. Uygulamada esas olan derinin üst yüzeyini koruma altına alırken radyofrekans dalgaları yardımı ile derinin destekleyici dokusu olan kolojene ısı uygulayarak gerginliği arttırılırken kırışıklıklarda azaltılmaktadır. Uygulama bakımından acı hissi yaratmazken sıcak masaj uygulamalarında hissedilen yumuşak dokunuşlar ortaya çıkarmaktadır. Tedavi yöntemi bakımından konforlu bir yöntem olmaktadır. Rahatsızlık veren sorunlu bölgenin yapısına göre seans sayısı değişim göstermektedir. Tedavi yöntemi olarak belirli bir mevsim gerektirmemesi beraberinde getirildiği avantajlardan olmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe ve lazer uygulaması

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden birisi olan lazerle yüz gençleştirme yöntemleri geçmişten günümüze kullanılan yöntemler olmaktadır. Fakat günümüzde kullanılan lazerle yüz gençleştirme yönteminde gelişmekte olan teknikler kullanılmaktadır. Geliştirilen bu yeni teknikler sayesinde yüz üzerinde üç boyutlu lifting sağlanmaktadır. Liftting adından da anlaşılacağı gibi çöküntülerin havaya kaldırılması olmakla beraber bu uygulamada gerginlik oluşturarak bir kaldırma işlemi ortaya çıkarılmaktadır. Aynı zamanda son geliştirilen teknik sayesinde lazer uygulamaları ağız içinde bulunan deri yüzeyine de uygulanabilir olmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe ve iple yüz asma

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biri olan iple yüz asma işleminde kullanılan Silhuette soft iplikleri ile çene yapısı, yanaklar ve kaşlar bölgesinde oluşan sarkmalar onarılmaktadır. Uygulama yapı itibari ile kullanılan iplerin yapısında bulunan PLLA asitli madde deri altına uygulandığında zamanla eriyerek yerini doku kendi yapısı ile doldurmaktadır. Bu işlem sırasında yeni ortaya çıkan cilt yapısı taze olması dolayısı ile gerginlik ve daha diri bir yapı oluşturarak sarkmalar ortadan kaldırılmaktadır. Bu işlemin gerçekleşmesi sırasında ipler erime gösterirken bağ dokuda bir uyarı oluşturmaktadır. Oluşan bu reaksiyon sonucunda eriyen iplerin yeri doldurma çabası gösteren deri yeni doku üretimi ile kendini yenilemektedir. Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden olan iple yüz asma tek başına sonuçlar ortaya çıkarsa da diğer ameliyatsız yüz germe yöntemleri ile birlikte kullanıldığında daha olumlu ve kalıcı çözümler üretmektedir. Görüldüğü gibi bütün yöntemlerde cerrahi uygulama devreye girmediğinden iyileşme süreleri kısalırken uygulama yöntemleri de çok kısa zaman içinde sonuçlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×