DERMATOLOJİ

DERMATOLOJİ

Derimiz ve cildimiz bizim için oldukça önemlidir. İnsanların dış görünüşünü ve sağlığını ilk olarak belli eden kısım derimizdir. Bizler için önemi büyük olan cildimiz, deride oluşan rahatsızlıkların tedavisini sağlamak amacıyla Dermatoloji (Cildiye, Deri ve Zührevi Hastalıkları) bilim dalı kurulmuştur. Bu bilim dalı cilt ve derimizle ilgili bütün hastalıkları tespit ederek, tedavi sürecini belirlemek için görev yapar.

Dermatologlar deri, kıl ve tırnakla ilgili her tür hastalıkları, zührevi yani cinsel temasla bulaşan hastalıkları, ağız içi ve dil hastalıklarını tedavi ederler. Dermatoloji klinikleri gelişen teknolojinin de etkisiyle artık sadece cilt hastalıklarında değil, birçok cilt gençliği ve güzelliği alanında da insanlara fayda sağlamaktadır.

Dermatolojik hastalıklarının listesi bir hayli uzundur. Bu hastalıkları; Akne, Egzema, Ürtiker, Rosacea, Mantar Enfeksiyonları, Aşırı Terleme, Behçet Hastalığı, Lupus, Sedef Hastalığı, Liken Planus, Vitiligo, Saçkıran çeşitleri, Saç Dökülmeleri, Zona, Melasma, Morfea, Benler, Deri Tümör ve Kanserleri, Sifiliz, HPV enfeksiyonları ve Nasırlar olarak sıralayabiliriz.

Dermatoloji kliniklerinin bu rahatsızlıklar dışında estetik amaçlı yaptığı işlemleri ise şöyle sıralayabiliriz; Botoks, Dermal Dolgu, PRP, Mezoterapi, Lazer Epilasyon, Kırışıklık tedavileri, Çatlak tedavileri, Peelingler, Leke tedavileri, Ameliyatsız yüz germe işlemleridir. Ayrıca fizyolojik yaşlanma ve fotoyaşlanma bulguları için takip ve tedavi açısından en iyi yaklaşımlar dermatologlar tarafından yapılır.

Uzmanlık alanı deri olan dermatologlar, doğal olarak estetik dermatolojinin de temel taşlarıdırlar.

Bilgi Almak İçin
Lütfen Formu Doldurunuz