Estetik Ameliyat İçin Neden İstanbul’u Tercih Etmeliyim?

0
estetik ameliyat

Türkiye’nin, uzman doktorları, yüksek standartlara sahip hastaneleri, güvenli tedavi alternatifleri sayesinde birçok hasta özellikle son zamanlarda estetik ameliyat için kendilerini Türk hekimlere emanet etmekte. Coğrafi konumunun yanı sıra kültürel ve tarihi zenginlikleri ile gelen hastalara sunduğu güzellikler de ülkemizin tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır.

İstanbul’da rekabetin yüksek olması, estetik merkezlerini daha kaliteli hizmet sunmaya, pek çok gelişime ve şartların iyileştirilmesine yönlendirmektedir. Her hastanın ihtiyacını karşılayabilecek çok sayıda estetik merkezinin olması, hastanın kendisine konulan teşhise göre en uygun tedaviyi seçmesini mümkün kılmaktadır.

İstanbul’daki merkezlerin çoğu yurt dışından gelecek olan misafirlerine VIP hizmet ayrıcalığı da sunmaktadır. Bu hizmet kapsamında; özel olarak hava alanında karşılama, tedavi süreci boyunca özel araçlar ile otel-klinik ve hastane arası transfer hizmeti sağlanması ve tedavi sonrası havaalanına götürülme gibi seçenekler yer almaktadır. Ayrıca yurtdışından gelecek hastalara, ana dillerinde tercümanlık yapacak olan hasta temsilcileri ve rehberler eşlik etmektedir. Profesyonel hasta temsilcileri, tedavi süresince ve sonrasında hastalarla birebir ilgilenerek, en üst seviyede hasta konforunu sağlamayı hedeflemektedirler.

Gelişen ve değişen teknolojinin gerisinde kalmamayı ilke edinmiş alanında uzman doktorların hastanın düşünce ve istekleri ışığında planladığı bir süreç ile hastalar güven ve konfor içinde hayallerindeki görünüme kavuşabilmektedir. Uluslararası standartlarda teknik donanım ve modern altyapıya sahip olunmasının yanı sıra hastanelerde modern ekipmanların kullanımına ve kullanılan aletlerin sürekli geliştirilerek daha da iyileştirilmesine en üst düzeyde özen gösterilmektedir.

Estetik cerrahların birçoğu, alanlarında göstermiş oldukları başarılar ile dünya çapında tanınmaktadırlar. Geliştirmiş oldukları yeni teknikleri ise, yurt içi ve yurt dışında seminerlere katılarak, sunumlar eşliğinde katılımcılarla paylaşmaktadırlar. Tekniklerini geliştirmek, yenilikçi tecrübeler edinmek için Türk doktorlardan eğitim alan yabancı doktorların da bulunduğu göz önüne alındığında, İstanbul’un tercih edilme sebebi daha iyi anlaşılmaktadır. Doğal ve kalıcı çözümler elde etmeyi benimsemiş bir anlayışla ilerleyen sağlık turizmi merkezi Türkiye’nin özellikle de estetik ameliyatı alanındaki başarısını gözler önüne sermektedir.

Uluslararası Estetik Plastik Cerrahlar Birliği istatistiklerine göre, Türkiye, estetik işlemlerin en fazla yapıldığı ülkeler arasında Avrupa’da ilk 5’te yer almaktadır. Bu veriler Türkiye’nin bu alanda ne kadar başarılı ve güçlü olduğunu göstermektedir. Rinoplasti işlemi ise bu estetik işlemlerinin %9,4’ünü oluşturmaktadır.