G5 Masaj

Vücudun tüm bölgelerinde uygulanabilen masaj, özellikle kalça, üst bacak, kol ve popo bölgelerinde, selülitten kurtulmada çok daha etkili olarak kullanılmaktadır. Sıradan bir el masajına oranla 10 kat daha güçlü bir masaj etkisi sağladığından, etkisi son derece fazladır. Masaj sürecinde kullanılan aroma terapi yağlar da bu etkinin güçlenmesine yardımcı olur. G5®’in farklı bölgelere uygulanmak üzere, her cilt tipine uygun ayrı başlıkları bulunmaktadır.

Zayıflama ve selülitlerin tedavisine bu fonksiyonlarıyla yardımcı olan G5®, tedavi ve zayıflamada hem kombin olarak hem de lokal ve total olarak kullanılabilen bir cihazdır.

Fazla yağların ve selülitlerin bulunduğu bölgelerin, oluşturduğu hızlı vibrasyonlar ve iterek sıkıştırma yöntemiyle yakılmasını sağlayan G5®, zayıflama ürünlerinin de kullanılmasıyla beraber gözle görülür ciddi bir etki yaratır.

Bunların dışında G5®’in gergin bölgeleri ve spazmları yatıştırıcı, ödemlerin ve yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asitin atılmasında yardımcı olan etkileri de vardır. Kan dolaşımını ritmik masaj özelliğiyle hızlandırırken, ciltte yaşlanma çizgilerinin azalmasına ve cildin esnekleşmesine yardımcı olur.

G5® uygulamasına el masajının etkisi çok hızlı bir şekilde sağlanır, üstelik cihaz tarafından uygulanan güçlü ve ritmik titreşimler, yarattığı ekstra etki sayesinde kasları güçlendirerek, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Kas ağrıları olanlar içinse fizyoterapi etkisi gibi bir alternatif bir çözüm sağlar. Vücudu ve ruhu dinlendirirken, stresten arınmaya yardımcı olur, metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayarak kilo vermeyi kolaylaştırır.

Özellikle sıkılaşma ve selülitten kurtulmada G5® bilinen en etkili yöntemlerden biridir.

Uygulama Alanları

  • Selülit tedavisinde
  • Bölgesel zayıflama masajında
  • Fazla yağların yakılmasında
  • Cilt sıkılaştırmada
  • Cildin esnekliğini sağlamada
  • Bölgesel dolaşımda

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

G5 masajı, konusunda ve bölgesel zayıflamada uzman kişiler tarafından kişilerin vücut özelliklerine göre 20’şer dakikalık 5 ila 10 seans olarak yapılır. Uygulamayı yapan uzmanlar, masaj yapılacak bölgeye cihazla titreşim verir ve kuvvetli itme uygular. Bu titreşim ve itme kuvveti yağların yakılmasını sağlar. Uygulama sonunda zayıflama, toparlama ve selülit problemleri tedavi edilir.

G5 masajı; problemlerin fazlalığına göre, kişiyi daha kısa sürede mutlu etmek için diğer zayıflama ve sıkılaştırma cihazları ile destek yapılarak da uygulanabilir. Merkezimizdeki Quantum ve Powerplate cihazları bu konuda mükemmel bir destek sağlamaktadır.