Esteticium, dinamik bir estetik, plastik cerrahi ve sağlık yaşam merkezidir. Estetik Merkezi ve diğer tüm hizmetlerde hasta memnuniyeti ile hizmet vermekteyiz.

HF 216 (HAIRFACTOR)

Saç Dökülmesine Tek Seansta Çözüm!

Amerika’nın en önemli onay merkezi FDA tarafından onaylı tek seanslık HF 216 (HairFactor) uygulamasıyla ile saçlarınıza yeniden kavuşun!

HF 216 (HairFactor) Nedir?

İnsanın gelişimindeki ana unsur olan ve gelişim tamamlandıktan sonra pasif hale dönüşen kök hücreleri yeniden aktive ederek yeni doku üretimini tetikleyerek saç tedavisinde kullanılan ekstraselüler matriks yöntemiyle Magellan PRP sisteminin tedavi yöntemi ile kombine edildiği bir metotdur.

Faydaları Nelerdir?

Genetik yatkınlık başta olmak üzere stres, tiroit hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, demir eksikliği, kullanılan bazı ilaçlar, kalitesiz beslenme ve kalitesiz ürün kullanımı gibi sebeplerden dolayı günümüzde birçok kişi saç dökülme problemi yaşıyor. HF 216 (HairFactor) kadın erkek fark etmeden saç problemlerinin büyük bölümünde başarılı sonuçlar elde etmeye yardımcı oluyor. Kök hücrenin modelleme yöntemi ile yeniden taze doku üreterek iyileştirme özelliğini tetikliyor. Ayrıca bu metot sayesinde var olan saçların kalitesi de artarak ileride dökülmesi büyük ölçüde engellenmiş oluyor.

Bu yöntem erken dökülme dönemlerinde iyi bir dökülme önleyici method, saçı iyice dökülmüş ama ekim düşünmeyenlerde de başarılı bir saçlandırma yöntemidir.

Aynı zamanda saç ekimi için de hem hazırlık görevi görürken hem de saç ekimi sırasında yara iyileştirmesine yardımcı olup, ekilen saçların stabilliğinin artmasına yardımcı olur. Bir kökten en fazla sayıda saç teli çıkması hususunda oldukça etkilidir. Kısacası saç ekiminin başarısını çok ciddi oranda artırdığı ve de normal bir ekimle kıyaslandığında çok daha fazla verim alındığı görülmüştür.

Etkileri

 • Mevcut saçı kalınlaşmasına, güçlenmesine ve korunmasına yardımcı olmak
 • Uzun ama zayıf saç köklerini kalınlaştırıp güçlenmesine yardımcı olmak
 • Ayva tüyü gibi kısa ve zayıf olan tüyleri kalınlaştırıp uzamasına yardımcı olmak
 • Saçlı derisinin altında kalan inaktif saç hücrelerini aktif hale getirerek saçlı derinin üzerine çıkmasına yardımcı olmak
 • Saçlı derisinin altında sağlam folikülün tekrar modelleme yöntemi ile önceden var olup, daha sonra kaybolan saç foliküllerinin aynısını oluşturulmasına yardımcı olmak
 • Saç kıran ve lupus kaynaklı dökülmeler
 • Kaş ve sakalda dökülmeler
 • Metabolik saç dökülmelerin( Demir eksikliğine bağlı ya da ilaç kullanımına bağlı dökülmeler de buna dahil.) durmasını sağlamak

Kimlere uygulanabilir?

Bu metot hem kadınlara hem de erkeklere rahatlıkla uygulanabilir.

Erkeklerde;

 • Özellikle kelliğin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülme azalarak durmasına yardımcı olur veya kelliğin ileri yaşlara ötelenmesini sağlar.
 • Çok sayıda ince hatta tüyümsü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olmada başarılı sonuçlar verir.

Kadınlarda;

 • Her türlü saç dökülmesinde oldukça başarılı sonuçlar verir.

HairFactor hakkında bilmeniz gerekenler;

 • HF 216 (HairFactor )11 yaşını doldurmuş kadın erkek herkese yapılabilir.
 • Aktif kanser tedavisi gören hastalarda tedavinin bitmesi beklenmelidir.

HairFactor’un İçeriği Nedir?
Hair Factor; saç sorunlarının tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen ekstraselüler matriks, çeşitli vitaminlerle ve Magellan PRP sisteminin tedavi yöntemlerinin kombine edildiği bir metotdur.

Ekstraselüler Matriks Nedir?
İnsan anne karnında henüz yumurta aşamasındayken embriyonik kök hücreler sayesinde oluşumunu tamamlayarak insan formunu alır. Doğumundan kısa bir süre sonra sürekli yeni doku üreten bu aktif kök hücreler “adult” yani yetişkin kök hücrelere dönüşerek inaktif olur. Ekstraselüler matriksin işlevi, bu inaktif yetişkin hücreleri yeniden aktif hale getirmektir. Böylece yeni doku üretiminin de yeniden başlamasında etkili olur. Amerikalı doktorlar tarafından oto saç klonlama olarak da adlandırılan HF2016 (HairFactor) methodu, sağlam hücreyi lokalize olarak yeniden kopyalama prensibine dayanıyor.

HairFactor’ün PRP ya da Mezoterapiden Farkı
PRP (platelet-rich plasma) sadece hastanın kendi kanından elde edilen kanın trombositten zengin sarı kısmıdır. Trombosit kanın onarım hücresi olduğu için orada bir onarım süreci başlatır. PRP uzun yıllardır uygulanan faydalı bir tedavi yöntemidir. Klasik saç mezoterapisi ise oliga element, amino asit ve vitamin kompleksinden oluşan bir tedavidir. Bu tedaviler HF 216 (HairFactor) uygulamasının komponentlerinden sadece bazılarıdır. HF 216 (HairFactor) uygulaması ise bir çok materyalin, buna PRP de dahil olmak üzere kombinasyon tedavisidir. İçinde ekstraselüler matriks, PRP’ler, vitaminler ve ekstra birçok saç tedavisine yardımcı olan materyal vardır. Yani kompleksi bir uygulamadır. PRP, HF 216 ( HairFactor) uygulamasının sadece ufak bir kısmını oluşturur. Bunlara ek olarak PRP, sistemik lupus eritematosus gibi bazı problemlerde oluşan saç dökülmelerinin tedavisinde fayda sağlamazken, HF 216 (HairFactor) uygulaması ile yapılan saç tedavisinde ciddi faydalar gözlemlenmektedir.

Güvenirlik Sertifikası
Amerika’nın en önemli onay merkezi, FDA tarafından güvenle kullanımı için, 510K özel sertifikası ile onaylanmıştır.

Bilgi Almak İçin
Lütfen Formu Doldurunuz

×