Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Fazla kırışığınız olmasa bile gözaltı torbaları ve morlukları yüzünüzü yorgun ve yaşlı gösterebilir. Neredeyse herkeste bulunan göz altı torbaları genellikle genetik sebeplerle ortaya çıkar. Gözaltı torbalarının bir başka nedeni de düzensiz yaşam, alkol kullanımı ve alerjik reaksiyonlardır. Göz altı ışık dolgusu, göz altı için yapılan özel bir cilt dolgusu işlemidir. Bu işlemde çok ince uçlu mezoterapi iğneleri ile göz çevresi, göz altı, göz altı torbaları ve gözyaşı oluğu gibi bölgelere hacim kazandırılabilir. Işık dolgusu yöntemi göz çevresinin gençleştirilmesinde, morlukların, çizgilerin ve halkalanmaların giderilmesinde son derece etkili bir yöntemdir.

Işık dolgusu, göz altı torbaları ve morluklar gibi şikayetleri olan kişilere uygulandığında temiz ve sağlıklı görüntü çok hızlı bir şekilde ortaya çıkar. Yanak ve göz altları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla tedavi edilebilir. Dolgu içeriğinde bulunan protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar, göz altı morluklarında da belirgin bir azalma sağlar.

Göz altı ışık dolgusu uygulamalarında hangi maddeler kullanılır?

  • Göz altı dolgu uygulamalarında zamanla eriyen ve gerektiğinde hyalüronidaz maddesi kullanılarak eritilebilen bir dolgu olan hyalüronik asit maddesi kullanılmaktadır. Hyalüronik asit bu özelliği nedeniyle hassas göz altı bölgesinde güvenle kullanılabilir.
  • Göz altı dolgu uygulamalarında zamanla eriyen ve gerektiğinde hyalüronidaz maddesi kullanılarak eritilebilen bir dolgu olan hyalüronik asit maddesi kullanılmaktadır. Hyalüronik asit bu özelliği nedeniyle hassas göz altı bölgesinde güvenle kullanılabilir.

Göz altı ışık dolgusu uygulamalarında, hyalüronik asit dolgu seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Uygulama için, göz altında kullanılmak amacıyla özel olarak geliştirilmiş ince yapılı hyalüronik asitli dolgular tercih edilmelidir. Göz altında kullanılan hyalüronik asitin yapısı hassas göz altı bölgesine uyumlu olmalıdır.

Göz altı ışık dolgusu acı veren bir işlem midir?

Göz altı çok hassas bir bölge olduğu için genellikle işlem uygulanırken ağrı olup olmayacağı sorgulanmaktadır. Göz altı ışık dolgusu yapılırken lokal anestezi uygulanması sebebiyle hastalar ağrı hissetmez.

Işık  dolgusunda damar yırtılmalarına, kanamaya veya herhangi bir olumsuz duruma yol açabilecek sivri uçlu iğneler kullanılmamaktadır. Dolguda kanül adı verilen, künt uçlu özel bir iğne kullanılarak işlemler gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden dolgu esnasında ya da sonrasında ağrı oluşmamaktadır.

nukleofill treatment esteticium

Göz altı ışık dolgusunun etkisi ne kadar sürer?

Göz altı ışık dolgusu göz çevresindeki gençleştirici etkisi 9-12 ay boyunca sürer. Tedavi sırasında hyaluronik asit kullanıldığı için uygulanan tedavinin etkisi uzun sürmektedir.

Kısacası göz altı ışık dolgusu hyaluronik asit ile yapıldığı takdirde minimum 1,5 yıl etkisi devam etmektedir. Tedavinin kalıcılık süresi kişilere de bağlıdır. 3 yıl sonra dahi gözaltı ışık dolgusunun etkisini koruduğu kişiler vardır. Her ışık dolgusu yenilemesinden sonra kalıcılık süresi uzamaktadır.

Uygulama sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Göz altı önemli bir bölgedir. Uygulama sırasında enjekte edilen hyalüronik asit’in enjekte edildiği yere doğru olarak yerleşmesi için 1 hafta boyunca gözleri ovuşturmamak, yüz üstü uyumamak, başı öne eğerek spor yapmamak, yüzü sıcak su ve makyaj malzemeleriyle temas ettirmemek çok önemlidir.

Göz altı ışık dolgusu uygulaması sosyal yaşamımı etkiler mi?

Göz altı ışık dolgusu uygulaması minik iğneler ile yapılmaktadır ve uygulama sonrasında makyajla kapatılabilecek geçici morluklar oluşabilir. Yüzünüzde, ameliyat sonrası fark edilebilir morluklar olmayacağı için sosyal yaşamanıza rahatlıkla devam edebilirsiniz.