Karın Germe

Karın Germe

Belirli sebeplerle karın bölgesinde oluşan fazlalık yağlar, deri fazlalığı ve sarkıklıklar için son yıllarda karın germe ameliyatı yapılmaktadır. Tıp alanındaki gelişmeler sayesinde uygulanan tedavi yöntemleri oldukça kalitelidir. Kadınlarda ve erkeklerde görülse de kadınların hamilelik döneminden sonra karın bölgesinde oluşan gevşeklik ve sarkmaların estetik cerrahisi ile basit bir şekilde gerdirilmesi ve daha düzgün bir görünüme kavuşturulması sağlanır. Bu sayede sarkmış olan deri görünümü ortadan kaldırılmış olur. Fazlalık yağ tabakası alınmış ve karın bölgesi düzleştirilmiş, göbek deliği altında oluşan çatlaklarda yok edilmiş olur.

Abdominoplasti olarak da bilinen karın germe ameliyatı, bir çeşit estetik cerrahisidir. Karın ve göbek estetiği alanlarında uygulanan en popüler ve etkili yöntemlerden biridir. Özellikle kadınlar hamilelik dönemlerinden sonra karın bölgesindeki kas yapısı ve derisi eski haline dönemez. Bu sebepten dolayı karın bölgesinde estetik açıdan güzel durmayan bir görüntü oluşur. Hamilelik döneminde normalden fazla alınan kilo ve birden fazla yapılan doğumlarda deformasyon seviyesi çok daha fazladır. Oluşan bu deformasyonun yok edilmesi kişinin spor, diyet gibi yöntemlerle yok etmesi maalesef tam anlamıyla mümkün değildir. Bu problemi tek bir operasyon ile çözüme kavuşturan karın germe ameliyatı gevşemiş olan karın derisi ve oluşan yağların alınması ile daha düz ve estetik bir karın görünümüne kısa yoldan kavuşmanızı sağlamaktadır.

 

Her ameliyatta olduğu gibi karın germe operasyonunda da yaşanabilecek komplikasyon riskleri bulunmaktadır. Kanama ve enfeksiyon bu komplikasyonlardan en önemlileridir. Bu sebepten dolayı ameliyat sonrasında hekiminizin verdiği ilaçlar mutlaka kullanılmalı, ani hareketlerden kaçınılmalıdır. Ayrıca pansumanlar düzenli olarak yapılmalıdır.

Karın Germe Öncesi ve Sonrası