Saç Mezoterapisi

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç dökülmesi kadın ya da erkek herkesin yaşadığı bir sorundur bu nedenle de tıp dünyası saç dökülmesine karşı her gün yeni bir yöntem geliştirmektedir. Saç dökülmesini iyileştirmek, kontrol altına almak ve saçların daha sağlıklı olmasını sağlamak için kullanılan yöntemlerden biri de saç mezoterapisidir. Saç mezoterapisi, cildin orta tabakasına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saçın sağlıklı olmak için gereksinim duyduğu tüm vitamin, mineral, protein, antioksidan benzeri faktörlerin saçlı deri içine direkt olarak enjekte edilmesi yöntemiyle yapılır. Enjeksiyon derinin içine uygulandığı için hücresel metabolizmanın uyarılmasını sağlar ve dokuların canlanması için uygun bir ortam yaratır. Saç mezoterapisi kadınlara da erkeklere de uygulanabilir. Seans sayısına, saçın gereksinimleri ve saçın durumuna göre doktor muayenesinde karar verilecektir.

Saç mezoterapisinin uygulanabileceği saç dökülmesi çeşitleri nelerdir?

  • Stres kaynaklı saç dökülmesi
  • Mevsimsel saç dökülmesi
  • Metabolik kaynaklı saç dökülmeleri
  • Gebelik ardından ani saç dökülmeleri
  • Saçkıranlar
  • Genetik olarak erkek tipi saç dökülmesi
  • Kadınlarda görülen saç dökülmesi
  • Diğer tüm sebepler kaynaklı saç dökülmeleri

Saç mezoterapisi kaç seans sürmektedir?

Saç mezoterapisi, seanslar halinde uygulanan bir tedavidir. Her seans yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Uygulama öncesinde, kişilerin saç yapıları analiz edilir, saçın yıpranmışlık durumuna, hastanın yaşına, dökülme oranlarına bakılarak toplam kaç seans yapılması gerektiğine karar verilir. Tedavinin tamamlanması ortalama olarak haftada 1 seanstan 10 hafta kadar sürebilmektedir.

Tedavi sonrasında saç mezoterapisi uygulamasını tekrar etmek gerekir mi?

Saç dökülmesi problemi, doğum, kansızlık, stres gibi sebeplerden kaynaklanıyorsa tedavinin yinelenmesi gerekmez. Saçlar, eğer kalıtsal sebeplerden dolayı dökülüyorsa ve dökülme problemi kalıcıysa saç mezoterapisinin tekrarlanması gerekebilir. Eğer tekrarlanması gerekirse seanslar senede 1 defa olacak şekilde düzenlenir.

WhatsApp

Müşteri Destek