Ultheraphy

Ulthera İle Yüz Germe

Ultherapy, bebeğin gelişimini izlemek için kullanılan ultrasonun aynı zamanda sarkmış, kırışmış ve elastikiyetini kaybetmiş ciltleri yenilemek için de kullanılmasıdır. Cerrahi müdahale ile yapılan yüz germe operasyonunun iyileşme süresi olmayan, risksiz bir alternatifi olarak görülmektedir. Dünya genelinde oldukça fazla tercih edilen bir uygulamadır. Ultherapy dekolte bölgesi, gıdı bölgesi, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı, kaş, alın ve kırışan göz çevresi gibi cildin sıkılığını yitirmesi sonucunda oluşan sarkma ve çizgilenme görülen bölgelerde, ameliyatsız toparlanma ve gençleştirme sağlamaktadır.

Ultherapy nedir?

Ultherapy, odaklanmış ses dalgaları kullanılarak diğer ameliyatsız yöntem ve lazerlerin ulaşamadığı 5 mm’lik derin dokularda kolajen üretiminin tetiklemesine dayanan bir tedavi yöntemidir. Ultherapy bir ameliyat yöntemi değildir.

Ultratherapy sisteminde kullanılan teknoloji ile cildin alt tabakalarında “sıcak noktalar” yaratılır ve cildin kolajen üretimine başlaması ve kendi onarım sürecini yapılandırması amaçlanır. Artan kolajen sayesinde cilt daha esnek ve genç bir görünüme kavuşur. Ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi kısa süre içinde gözlemlenebilir. Tek bir uygulamanın ortaya çıkardığı yüz germe etkisi 2 seneye kadar sürebilir.

Ulthera ile yüz germe, lazer teknolojilerinin kullanımı ile sonuç alınamayan, yalnızca cerrahi girişimler neticesinde başarı sağlanan yüz germe işlemlerine son derece benzer biçimde bir enjeksiyon işlemine ve iyileşme sürecine gereksinim duyulmaksızın uygulanan başarılı ve etkili bir yüz germe işlemidir.

Ultherapy cildin hangi bölgelerinde etkilidir?

Ultherapy, kaş-alın bölgesinde, göz etrafı ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları azaltmak; yüzün çene çizgisi, yanaklar ve gıdı bölgesindeki sarkmaları düzeltmek amacıyla başarıyla kullanılabilir.

Ultherapy sonrası kişinin cildinde elde edilen sonuçlar estetik cerrahi ile yüz gençleştirme ile tam olarak aynı sonucu vermese de, ciltte deforme olan dokuların yenilenmesi için oldukça başarılıdır.

Ultherapy uygulamasının ardından sosyal hayatıma ne zaman geri dönebilirim?

Ultherapy 30-40 dakika süren bir uygulamadır. Uygulamanın ardından kişiler hemen günlük aktivitelerine dönebilirler. Bazı cilt tiplerinde ise uygulama sonrası kızarıklıklar olabilir ama bu durum birkaç saat içinde normale dönecektir.

Ultherapy tekniği ile ameliyatsız yüz, boyun gençleştirme ve germe işleminden sonra kişinin cildinde bir leke oluşumu ya da tedaviye bağlı yanık durumu meydana gelmez. Bu yüzden işlem uygulandıktan sonra rahatlıkla sosyal hayatınıza çok daha iyi bir formda geri dönebilirsiniz.

Ultherapy uygulaması etkisini ne zaman gösterir?

Utherapy uygulaması sonrasında cildin yenilenme süreci hemen başlar. Sonuçların tam olarak ortaya çıkması ise ortalama 90 gün sürer.

Ulthera ile yüz gençleştirme uygulamasında sonra kişide gözle görülür bir şekilde fark edilebilecek durumdadır. Ulthera uygulaması yapılan bölgede gençleşme ve gerginleşme durumu kendini net olarak belli edecektir.

Ayrıca, ultherapy sonrası dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum var mıdır şeklinde  soru sorulmaktadır. Uygulaması sonrasında kişi günlük yaşantısına hemen adapte olup geri dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır.